MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF - POMOC DLA JEMENU

20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu w przedszkolu obowiązywał kolor niebieski - jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

W tym roku podobnie jak w poprzednim, przyłączyliśmy nasze przedszkole do akcji "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - Pomoc dla Jemenu". Podczas zajęć w ciągu tygonia, nauczycielki planowały zajęcia: z dziećmi o prawach dziecka, wykorzystując do tego materiały edukacyjne dostępne na na stronie UNICEF. 20 listopada w naszym przedszkolu obowiązywał kolor niebieski, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Podczas wspólnej podróży po Jemenie - na podstawie prezentacji przygotowanej przez UNICEF, dzieci poznały trudną sytuację rówieśników mieszkających w tym kraju. Następnie wspólnie zastanawiały się nad tym, co powinno się zmienić aby prawa dzieci w Jemenie były respektowane. Na zakończenie zajęć dzieci tworzyły  prace plastyczne pod hasłem: "Lepszy świat dla dzieci w Jemenie".