SZKOŁA PAMIĘTA

25 października 2019 roku przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta"

Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej ma na celu uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W tym roku ważnych wydarzeń - 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - wspominamy te wydarzenia oraz  tych, którzy zapisali się w historii  - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć dla nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. W dniu 25 października, Motylki i Biedronki odwiedziły obelisk, upamiętniający tragiczne wydarzenia 3 września 1939 roku, kiedy to w walkach zginęło kilkanaście osób, część wsi została spalona a wraz z nia zabytkowy drewniany kościółek. Dzieci posprzątały wokół obelisku, poznały jego historię oraz zapaliły znicze. Odwiedziły również groby zasłużonych dla społeczności: nauczycieli i księży, gdzie również zapaliły znicze. Na cmentarzu znajduje się pień po ścięciu drzewa, w którym nasz lokalny rzeźbiarz - Pan Bolesław Surówka umieścił swoje dzieło.