WYCIECZKA DO RABKI - ZDROJU

11 października byliśmy w Teatrze Rabcio, odwiedziliśmy Świętego Mikołaja i zwiedziliśmy Muzeum Wł. Orkana

11 października wybraliśmy się na wycieczkę do Rabki - Zdroju. Wszystkie dzieci brały udział w przedstawieniu "Miś Tymoteusz" w Teatrze Rabcio. Piękna pogoda zachęciła nas do spaceru po Rabce. Dzieci 5,6 - letnie odwiedziły dworzec kolejowy i Świętego Mikołaja, którego pomnik stoi na placu obok. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Władysława Orkana, które mieści się w drewnianym kościele p.w. św. Marii Magdaleny. Kosciół został wzniesiony w 1606 roku. Do jednych z najcenniejszych eksponatów należą organy z 1778 roku, które nadal rozbrzmiewają podczas koncertów organowych. W 1936 roku we wnętrzu kościoła zorganizowano muzeum regionalne. Ekspozycja prezentuje wystawę garncarstwa, pasterstwa, stroju oraz dawnej rzeźby ludowej.