WITAMY CIĘ WIOSNO!!!

21 marca 2019 rok, uroczyście powitaliśmy wiosnę

Wiosna już jest wśród nas. W środę, 20 marca 2019 o godzinie 22:58 rozpoczęła  się astronomiczna wiosna, a  w czwartek 21 marca, wiosna kalendarzowa. 20/21 marca, kiedy Słońce przechodzi przez punkt Barana, na półkuli północnej jest to równonoc wiosenna. Równonoc wiosenna to jedyny raz w roku, kiedy noc oraz dzień trwają tyle samo, czyli po 20 godzin. Dzień będzie się stawał coraz dłuższy aż do 22 czerwca, kiedy nastąpi przesilenie letnie.

Z tej okazji w przedszkolu obowiązywał kolor zielony, a nauczycielki przygotowały z dziećmi specjalny program na powitanie wiosny. Część uroczystości odbyła się w przedszkolu, gdzie każda grupa prezentowała swoje wiadomości, umiejętności: taneczne i wokalne, związane z nadejściem wiosny. Z przygotowanymi wcześniej kwiatami i symboliczną Marzanną, wybrały się później na boisko szkolne aby tam dalej cieszyć się z jej nadejścia, a najstarsze dzieci poszły na spacer aby jej poszukać. I znaleźliśmy ją!!