SPOTKANIE CZYTELNICZE W PRZEDSZKOLU

26 lutego 2019 r. w przedszkolu podczas czytania bajki, spotkała się z dziećmi Pani Janina Kluska

26 lutego pogoda nie pozwoliła nam wyjść do biblioteki na spotkanie czytelnicze z zaproszonym Gościem, dlatego Pani Asia przywiozła nam Gościa do przedszkola. Pani Jasia przyjechała ze swoją wnuczką, aby przeczytać dzieciom bajkę i opowiedzieć o tradycji i kulturze naszego regionu. Pani Jasia Kluska obecnie pełni funkcję zastępcy prezesa Związku Podhalan w Skomielnej Białej. Naszym dzieciom przeczytał bajkę Zofii Poletyło pt. ,,Historia nowa o smoku z Krakowa”, którą dzieci wysłuchały z wielkim zainteresowaniem.  Zarówno Pani Janina jak i Emilka zaprezentowały się w strojach góralskich, nawiązując do dziecięco-młodzieżowego zespołu góralskiego Korpiołki, który powstał przy Związku Podhalan w okresie, kiedy  Pani Jasia była jego prezesem. Emilka  razem z Madzią zaśpiewały dla dzieci  góralską przyśpiewkę - bo nasza Madzia należy do tego Zespołu. Dzieci  zainteresował strój góralski, i próbowały nazywać jego poszczególne elementy.