UROCZYSTE OTWARCIE I POŚWIĘCENIE DOBUDOWANEJ CZĘŚCI PRZEDSZKOLA

10 listopada 2018 roku, odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie przedszkola.

10 listopada 2018 roku, w Samorządowym Przedszkolu w Skomielnej Białej odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia dobudowanej części przedszkola. Można powiedzieć, że było to otwarcie nowego przedszkola, ponieważ zostało ono całkowicie wyremontowane, przebudowane i dobudowane. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 10:00 w kościele parafialnym, której przewodniczył ksiądz proboszcz Ryszard Pawluś. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do Przedszkola, gdzie wzięli udział w jego otwarciu. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi, Księża, przedstawiciele oświaty z terenu Gminy, oraz pracownicy Urzędu Gminy, sołtys – Pan Jan Macioł, przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie wsi, oraz obecni i byli pracownicy przedszkola.

Wstęgę uroczyście przecięli: Wójt Gminy Lubień – Pan Kazimierz Szczepaniec, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Stanisław Biedrończyk, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Anna Chorzępa oraz Dyrektor Przedszkola – Pani Izabela Kościelniak.

Zebrani mogli zobaczyć, jakie wspaniałe warunki zostały stworzone do rozwoju najmłodszych dzieci.

Następnie w auli Szkoły Podstawowej odbyła się część oficjalna uroczystości w której wystąpiły dzieci 5,6 – letnie z programem artystycznym. Głos zabrała Pani Dyrektor, która przedstawiła krótką historę przedszkola i zmiany jakie zaszły przez 62 lata jego działalności, aż do dnia dzisiejszego, w którym możemy się cieszyć tak wspaniałymi warunkami do pracy, zabawy i nauki. Były również podziękowania, listy gratulacyjne, okolicznościowe przemówienia oraz prezenty przekazane dla przedszkolaków. Głos zabrał Wójt – Pan Kazimierz Szczepaniec, który omówił kolejne etapy powstawania inwestycji oraz jej koszt. Z pośród zaproszonych gości, głos zabrali również: Dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu Gminy oraz Pani Marta Augustyn – Komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Skomielnej Białej.

Po części oficjalnej nastąpiło dalsze zwiedzanie Przedszkola, po którym wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.